Hrozí vám teroristický útok, varovali Saúdové Evropu

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Saúdskoarabské tajné služby varovaly před několika dny svoje evropské partnery před teroristickou hrozbou vůči Evropě, hlavně vůči Francii, pocházející od teroristické sítě Al-Káida na Arabském poloostrově.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Oznámil to v neděli francouzský ministr vnitra Brice Hortefeux. 

"Před několika hodinami nebo sotva několika dny" Evropané dostali "novou zprávu od saúdskoarabských služeb, v níž se uvádí, že Al-Káida na Arabském poloostrově je bezpochyby aktivní nebo se chystá být velmi aktivní", řekl ministr v rozhlasovém vysílání. 

Druhý nejvyšší stupeň nebezpečí

Ministr upřesnil, že hrozba se týká evropského kontinentu a hlavně Francie. "Tato hrozba je reálná a naše bdělost nepolevuje," řekl ministr a dodal, že protiteroristický plán Vigipirate zůstává na červeném, tedy druhém nejvyšším stupni. Poslední stupeň je šarlatový, který se vyhlašuje v případě bezprostředně hrozícího atentátu. 

Na přelomu září a října francouzské úřady upozornily na reálně hrozící nebezpečí a vyzvaly občany ke zvýšené bdělosti. Spojené státy varovaly Američany cestující do Evropy před potenciálními riziky teroristických atentátů.

Tagy: Evropa terorismus al-kaida

Zdroje: ČTK