Hrozba útoku: Na Ruzyni hlídkují ozbrojení policisté

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Na pražském letišti byly kvůli varování USA před útoky teroristické sítě Al-Káida v Evropě posíleny policejní hlídky. Halou procházejí policisté ozbrojení samopaly, v budově jsou nasazeni psovodi a na ploše stojí obrněný transportér.

Ministr vnitra Radek John (VV) řekl, že bezpečnostní opatření byla přijata preventivně. Již v neděli jeho úřad uvedl, že hrozba se České republiky přímo netýká. 

Zvýšená ostraha letiště podle Johna nijak nezdržuje provoz. Také ředitel cizinecké policie Vladislav Husák prohlásil, že jeho útvar dělá vše pro to, aby zachoval plynulost přepravy.

Ministr a šéf cizinecké policie si dnes spolu s policejním prezidentem Oldřichem Martinů prohlédli budovu letiště a její zabezpečení. "Jsem spokojen se zjištěným stavem," prohlásil Martinů. 

Bezpečnostní opatření jsou i na ostatních českých letištích

Policie preventivně zpřísnila bezpečnostní opatření v neděli. Přísnější bezpečnostní kontroly platí nejen na letišti Praha-Ruzyně, ale i na ostatních mezinárodních letištích v ČR. Policie také posílila ostrahu u některých rizikových objektů. 

Americká vláda vydala varování před teroristickými útoky pro své občany cestující do Evropy. Mají být opatrní především při návštěvách veřejných míst. Americké varování je obecné a nezmiňuje se konkrétně o žádné zemi. Podle textu, který vydala agentura AP, by mělo varování vypršet 31. ledna příštího roku. Americké ministerstvo zahraničí uvedlo, že nejde o oficiální varování před cestami.

Tagy: letiště armáda ruzyne

Zdroje: ČTK