Hromadná nehoda na bavorské dálnici: Desítky zraněných

- Aktuality autor: red

Hromadná srážka téměř 60 automobilů si v pátek ráno na dálnici A8 mezi Mnichovem a dalším bavorským městem Augsburgem vyžádala téměř osm desítek zraněných.

Z nich 19 muselo být s vážnějšími poraněními převezeno do nemocnice. Další hromadnou nehodu s šesti těžce zraněnými hlásí policie z východního Bavorska. 

Vyprošťovací a záchranné týmy zasahující na bavorské dálnici uvedly, že do nehody se zapletlo zhruba 21 nákladních a 37 osobních automobilů.

Dalších 170 aut uvízlo v kilometrové koloně. Frekventovaná dálnice byla dočasně zcela uzavřena jak ve směru do bavorské metropole, tak ve směru na Augsburg a Stuttgart kvůli záchranným a vyprošťovacím vozům. Do odpoledních hodin zůstávala dálnice ve směru na Mnichov uzavřena. 

Nehoda se stala poblíž Augsburgu kolem sedmé hodiny ranní v husté mlze a na namrzající vozovce. "Byla tu velmi špatná viditelnost, náledí nebylo hlavní příčinou nehod," citovala DPA policejní zdroj. V době srážky prý bylo vidět na 50 metrů. Policie sestavila několik týmů, které musí ještě před odtažením havarovaných vozů vyšetřit, jaký byl sled událostí. 

Na místě několik hodin zasahovalo 110 hasičů, 60 zdravotníků a mnoho policistů. Zřízeny byly zaopatřovací stany, účastníci nehody a uvízlí motoristé v nich dostali teplé nápoje a měli možnost se ohřát u teplometů. 

Ledovka byla i na okresní silnici poblíž Hermannsdorfu v okrese Straubing, nedaleko od českých hranic. Srazilo se tam více než 41 osobních automobilů a tři nákladní. Zranilo se nejméně 12 lidí, šest z nich prý těžce.

Tagy: nehoda policie Německo dálnice Bavorsko

Zdroje: ČTK