Hromadná nehoda blokuje tah na Českou Lípu, dítě je vážně zraněné

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Čtyři zraněné si vyžádala v úterý dopoledne srážka dvou osobních aut a dvou dodávek mezi Zahrádkami a Jestřebím na Českolipsku. Údajně dvanáctiletý chlapec po nehodě zůstal v bezvědomí.

Řekl to mluvčí libereckých záchranářů Jan Slánský. Nehodu způsobila srážka dvou dodávek, z nichž jedna poté skončila v protisměru a smetla osobní auta, odhadují policisté. Hlavní tah od Prahy na Českou Lípu je od té doby zablokovaný, doprava je odkláněna. 

Podle dopravní policie stála na začátku srážky dodávka značky Volkswagen Transporter, která jela směrem do České Lípy. Nestihla zabrzdit před stojící dodávkou typu Peugeot Boxer. Obě vozidla se srazila,

Transporter vlétl do protisměru a narazil do protijedoucích aut. "Podle prvních poznatků dopravní policie zřejmě dodávka nedodržela bezpečnou vzdálenost a nestihla zareagovat na před sebou jedoucí auto, které kvůli provozu muselo zabrzdit," řekla policejní mluvčí Ivana Baláková. 

Vážně zraněné dítě transportoval vrtulník do Motola

Zraněni jsou tři dospělí a jedno dítě. "Chlapec zůstal po nehodě v bezvědomí, byl připojen na umělou plicní ventilaci. Měl poranění hrudníku, hlavy, břicha a stehna. Letecky byl transportován do motolské nemocnice," řekl Slánský.

Ostatní zranění byli převezeni do nemocnice v České Lípě. Údaje o věku zraněného se rozcházejí, policie uvádí, že byl o dva roky starší. Jeden dospělý utrpěl lehčí zranění, dva muži těžší. "Jeden jednatřicetiletý řidič má zhmožděný hrudník, otřes mozku a ránu na hlavě, druhý řidič ve věku 57 let má také zhmožděný hrudník," popsal Slánský. 

Není to první vážná nehoda, která se v úterý u České Lípy stala. "Nyní máme hlášenou další nehodu osobních aut v České Lípě - Slovance. Podle našich informací je jeden zraněný zaklíněn ve voze, na místo jedou naše posádky," řekl mluvčí.

Tagy: nehoda doprava hromadna

Zdroje: ČTK