Hradecká policie zatkla muže podezřelého ze zneužívání dětí

- Aktuality autor: Jan Pastor

Hradecká policie zatkla třiadvacetiletého muže podezřelého z pohlavního zneužívání dětí. Muž školou povinné děti údajně osahával v okolí Základní školy Štefánikova na sídlišti Moravské předměstí v Hradci Králové.

Zatím má policie zjištěné dva případy zneužívání a prověřuje dalších 13, k nimž se muž sám přiznal. Dnes to řekla mluvčí hradecké krajské policie Ivana Ježková.

Na podezřelého pedofila policii upozornili v pondělí rodiče osmileté dívky, kterou muž ten den údajně u školy osahával. Při následném pátrání policisté zjistili, že na Moravském předměstí muž prý obtěžoval i jedenáctileté děvče, které navštěvuje stejnou školu jako první dívka. V úterý detektivové podezřelého muže v blízkosti Základní školy Štefánikova zadrželi, a to zejména díky dobrému popisu, který jim poškozená dívka dala.

Doznal se k dalším 13 případům

Muž čelí obvinění ze zločinu pohlavní zneužití. Podle Ježkové se při prvním výslechu doznal k dalším 13 případům, kdy údajně v Hradci Králové osahával dívky i chlapce mladší 15 let. V případě odsouzení muži hrozí až osm let vězení. Soud na muže uvalil vazbu.

Policie vyzvala rodiče, aby jí sdělili jakékoliv poznatky od svých dětí o podezřelém muži a jeho chování na Moravském předměstí nebo v blízkosti Hradecké ulice.

Zadrženého muže již v minulosti odsoudil Okresní soud v Havlíčkově Brodě za stejnou trestnou činnost k ochranné ústavní sexuologické léčbě. Ta byla vykonána a po následující ambulantní léčbě muž v současné době žádnou další léčbu již neabsolvoval, uvedla Ježková.

Zdroje: ČTK