Horská služba pomáhala s dramatickou záchranou kojence v bezvědomí

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Dva členové horské služby museli v sobotu navečer zachraňovat v Horních Mísečkách v Krkonoších čtyřměsíčního kojence, který byl v bezvědomí. Jaký je v současnosti stav dítěte, není známo.

K dítěti dorazila i záchranka, nadvakrát jej kvůli nepříznivému počasí převážela k vrtulníku, který s ním odletěl do pražské nemocnice Motol, informoval náčelník Horské služby pro oblast Krkonoše Adolf Klepš. 

"Dítě bylo na horské chatě, cesta nebyla protažená, jen projetá a měli jsme obavy, zda se tam zdravotníci dostanou," uvedl Klepš. 

Do vrtulníku naložili děcko až v Jilemnici

Na místo vyjel s dalším kolegou, jeden na sněžném skútru, druhý na terénní čtyřkolce. Cestou navigovali i vůz rychlé zdravotnické pomoci, neboť předpokládali, že se kvůli sněhu budou muset se zdravotníky někde setkat a převézt je k dítěti. Sanita se nakonec ke kojenci dostala.

Za stálé resuscitace bylo dítě převezeno na Horní Mísečky, kde je měl převzít vrtulník leteckých záchranářů. Vrtulník ale kvůli špatné viditelnosti nemohl přistát. Záchranáři museli kojence naložit do automobilu a za pokračující resuscitace jej převézt k Jilemnici, kde jej naložili do vrtulníku.

Tagy: záchrana kojenec

Zdroje: ČTK