Hořící lampiony zapálily střechu v centru Zlína, škoda 1,5 milionu

- Aktuality autor: red

Škodu 1,5 milionu korun způsobil v neděli požár střechy komerční budovy na náměstí Míru v centru Zlína. Podle hasičů ho mají na svědomí lampiony štěstí, které byly vypouštěny na nevhodném místě.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

V pondělí to řekl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Jde o první požár prokazatelně způsobený lampionem štěstí ve Zlínském kraji.

"Ohledání prokázalo, že požár střechy způsobily vypuštěné lampiony štěstí z veřejné akce na náměstí. Vyšetřovatel také potvrdil, že ohledáním dalších střech domů v okolí byly rovněž nalezeny další stopy po lampionech štěstí. Ty způsobily na dalších střechách znatelné stopy po hoření, ale k požárům střech nedošlo především vlivem jiných konstrukcí, použitých materiálů a krytin," uvedl Mitáček.

Střecha vzplála před 20:00. Požár zasáhl krycí vrstvu rovné střechy, na které byla položena izolační fólie a pod ní vrstva tepelné izolace z polystyrenu. Hořlavé materiály produkovaly větší plameny a hustý kouř. Požár zasáhl plochu zhruba 15 krát 20 metrů. Hasičům se podařilo oheň rychle zlikvidovat, kanceláře v budově tak nebyly zasaženy. Podle informací hasičů i mluvčí krajské policie nebyl nikdo zraněn, budova byla v době požáru prázdná.

Tagy: Zlín

Zdroje: ČTK