Hokejový raubíř Duda byl prý řidičem, který zbil chodce ve Varech

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Řidičem, který minulý týden v Karlových Varech zbil chodce při incidentu na přechodu, je podle serveru iDnes.cz a televize Nova zřejmě Radek Duda, hokejový ´raubíř´, známý incidenty na ledě i mimo něj.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Svědci incidentu se prý shodli na tom, že auto agresivního řidiče mělo stejnou poznávací značku jako to, s nímž jezdí hokejista. 

"Podezřelým je Radek Duda," řekl iDnes.cz pod podmínkou anonymity jeden z vysokých karlovarských policejních důstojníků. Oficiálně ale policie informaci o vyšetřování Dudy odmítá potvrdit, dodává server.

Podle Novy Duda mezi podezřelými skutečně figuruje. Pachateli hrozí podle televize trestní stíhání z výtržnictví a újmy na zdraví, za což by mohl strávit až tři roky ve vězení. Hokejový rebelant Duda v rozhovoru s médii sám nedávno přiznal, že se neumí krotit ani za volantem a že ho podle iDnes.cz "občas někdo naštve tak, že vyběhne z auta".

Známý rváček a provokatér

Incident se stal v úterý kolem 14:40 na přechodu v ulici 1. máje před prodejnou Zverimex. Řidič luxusního terénního vozu BMW X6 tam podle policie napadl třiašedesátiletého chodce, kterého předtím málem srazil na přechodu.

Protože uskakující muž se o jeho automobil otřel, řidič zastavil, vystoupil a chodce údajně začal bít. Muž kromě poranění obličeje utrpěl šok a musel být ošetřen v nemocnici. 

Podle policejního mluvčího Pavla Valenty měl automobil pražskou SPZ a byl černý. Valenta minulý týden uvedl, že řidič nedal chodci přednost, a ten zavadil o auto rukou. Řidič, který na chodce po kolizi zaútočil, ujel ve chvíli, kdy muži přišli na pomoc kolemjdoucí. Duda v minulosti působil v několika extraligových klubech, kde měl i problémy s kázní,v Rusku i ve Skandinávii. Nyní je hráčem prvoligového Chomutova, do konce ledna hostoval v Plzni.

Zdroje: ČTK