Hokejista Duda, který napadl chodce, obviněn z výtržnictví

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Za napadení chodce na přechodu v Karlových Varech ve středu policie obvinila hokejistu Chomutova Radka Dudu z výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí až dva roky vězení.

Policie jméno obviněného neuvedla. Její mluvčí Andrea Pomichalová pouze oznámila, že z výtržnictví obvinila dvaatřicetiletého muže z Prahy. Dudův otec ale už dříve médiím řekl, že jeho syn chodce napadl a později to přiznal i sám hokejový raubíř, ačkoli popřel, že by to byla jeho vina. Muž prý Dudu k útoku vyprovokoval. 

Incident se stal na konci ledna v Bulharské ulici. Řidič terénního vozu BMW X6 tam podle policie napadl chodce, jehož na přechodu předtím málem srazil. Když se prý uskakující důchodce o jeho vůz otřel, řidič zastavil, vystoupil a začal muže bít. Třiašedesátiletá oběť vedle poranění obličeje utrpěla šok a byla ošetřena v nemocnici. 

Duda, který je v současnosti hráčem prvoligového Chomutova, později uvedl, že událost se odehrála jinak, než jak ji popisují média. Duda je znám svými incidenty na ledě i mimo led a má pověst provokatéra.

Tagy: odsouzení napadení Výtržnictví

Zdroje: ČTK