Hledaného muže zatkla policie po honičce v kradeném autě

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Pražští policisté v úterý večer po krátké automobilové honičce zadrželi řidiče z Pardubicka, který se jim údajně snažil ujet v odcizeném automobilu.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Po jeho dopadení zjistili, že jde o celostátně hledaného jedenatřicetiletého muže, který je podezřelý z mnoha krádeží. Informovala o tom mluvčí pražské policie Eva Miklíková. 

Podle Miklíkové zaregistrovala policejní hlídka podezřelý vůz značky Toyota kolem 18:30 ve Wilsonově ulici, kde přejížděl z pruhu do pruhu. Policisté zjistili, že je to auto, které bylo před týdnem ukradeno na Vlašimsku, a chtěli ho zastavit. 

Jel na červenou, smetl stojící auta

Řidič však jejich výzvu nerespektoval a začal ujíždět rychlostí kolem 130 kilometrů za hodinu. "Svou bezohlednou a agresivní jízdou reálně ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu," uvedla mluvčí.

Dodala, že muž přejel dvě křižovatky na červenou, jednou ulicí projížděl v protisměru a naboural dvě zaparkovaná auta. Po havárii se prý snažil utéci, ale hlídka ho zadržela. 

Na služebně se muž podle Miklíkové prokázal kradenými doklady, policisté však jeho pravou totožnost zjistili. Ukázalo se, že je hledán pro podezření z krádeže a další trestnou činnost, kterou údajně páchal v celém Česku.

Tagy: policie krádež muz auto

Zdroje: ČTK