Hlavní tahy v Praze jsou s opatrností sjízdné

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Hlavní tahy v Praze jsou většinou sjízdné. Méně frekventované silnice ale může pokrývat vrstva uježděného sněhu, řidiči si tak musí dávat pozor, řekl mluvčí pražské Technické správy komunikací (TSK) Tomáš Mrázek. Kromě vozů na silnicích nasadila TSK také stovky lidí a desítky strojů na čištění chodníků. Počasí zpomalilo autobusy pražské MHD, zpoždění může být až 30 minut. 

Počasí v Praze

Počasí v Praze,zdroj: Mediafax

"Řidiči by měli jezdit se zvýšenou opatrností," uvedl Mrázek. "Hlavní tahy jsou vesměs průjezdné, minimálně v jednom jízdním pruhu. Lepší situace je v centru, kde jsou teploty o něco vyšší. Na méně frekventovaných silnicích a ve vyšších polohách ale může být ujetý sníh," varoval ráno Mrázek. 

Podle informací Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) zkomplikovalo sněžení provoz celé sítě autobusových linek Pražské integrované dopravy. Cestující se musí připravit na to, že autobusy mohou jezdit nepravidelně a v delších intervalech. Zpoždění činí podle DPP místy až 20 minut, u delších linek dokonce až půl hodiny. 

Husté sněžení dnes před 07:00 přerušilo provoz na trati mezi stanicemi Praha Radotín a Praha Smíchov. Sníh zavál výhybku a musely být zrušeny tři vlaky, řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jakub Ptačinský. Provoz se podařilo obnovit kolem 7:45. 

Zimní počasí rovněž výrazně zvýšilo počet výjezdů pražské záchranky. "Vzrostl zhruba o deset procent," řekla mluvčí Zdravotnické záchranné služby v Praze Jiřina Ernestová. Jen při pádech na zasněžených a kluzkých ulicích se od pátku do neděle zranilo 14 lidí, v pondělí dalších 16. O víkendu také pražští záchranáři ošetřovali osm podchlazených mužů, většinou k tomu podle Ernestové přispěl alkohol. "V pondělí už žádný případ podchlazení nepřibyl. K úmrtí v souvislosti s mrazivým počasím dosud naštěstí nedošlo," doplnila.

Tagy: Praha počasí silnice sjízdnost

Zdroje: ČTK