Hlava ženy z Karlína patří k trupu a rukám nalezeným v prosinci

- Aktuality autor: Jan Pastor

Hlava ženy, kterou v neděli objevili bezdomovci v pražském Karlíně, patří k trupu a končetinám, které byly v Praze nalezeny na sklonku loňského roku. Prokázala to soudní pitva. Kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z vraždy a žádají veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti mrtvé ženy. Dnes to sdělila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Psali jsme: Další hrůzný nález v Praze - hlava ženy

Hlava byla nalezena na špatně přístupném místě v křoví. Podle policie jsou v okolí zejména opuštěné haly a pohybují se tam bezdomovci.

Počátkem loňského prosince byly u Kunratického potoka nalezeny dvě lidské ruce svázané páskou a useknuté v zápěstí. Soudní pitva později naznačila, že ruce pravděpodobně patří k tělu objevenému na Štědrý den v lesoparku na Krejcárku.

"Policie opakovaně žádá veřejnost o pomoc a spolupráci při pátrání po totožnosti neznámé ženy ve věku 40 až 45 let, přibližně 175 centimetrů vysoké postavy a středně dlouhých vlasů tmavší barvy. Zvláštním znamením neznámé ženy je mateřské znaménko na levém rameni poblíž klíční kosti," uvedla Zoulová.

Informace o neznámé ženě přijmou pražští policisté na lince tísňového volání 158.

Tagy: policie karlin hlava

Zdroje: ČTK