Hity v podání legendárního Boba Dylana rozezní pražskou O2 arenu

- Magazín autor: Lucie Hyblerová

O2 arena se již dnes dočká vystoupení legendárního Boba Dylana. Třiasedmdesátiletý hudebník, který je jednou z největších ikon hudby 60. let, přijede představit pražskému publiku svou poslední nahrávku Tempest, ale návštěvníci koncertu se mohou těšit i na hity zásadní pro Dylanovu dlouholetou kariéru. 

Bob Dylan

Bob Dylan,zdroj: Profimedia.cz

Tempest je zatím poslední studiové album Boba Dylana. Vyšlo v září 2012, Dylan si ho sám produkoval a je výhradním autorem. Vrací se na něm ke stylům, z nichž jeho vlastní muzika čerpala už v počátcích kariéry - k blues, country, folku, rockabilly a swingu. 

Přestože v Česku Dylan, který je jednou z nejvlivnějších postav světové hudby, vystupoval několikrát, jeho koncerty stojí za opakované návštěvy. Repertoár pořadatelé koncertů často neznají, Dylan se až na poslední chvíli rozhoduje, co vlastně bude hrát. Často to prý netuší ani jeho doprovodní hudebníci. 

V roce 1982 byl Dylan uveden do Síně slávy skladatelů, o šest let později do rokenrolové síně slávy. Několikrát byl také nominován na Nobelovu cenu za literaturu, což rozpoutává v literárních kruzích diskuse. Před časem získal jako první rockový hudebník v historii Pulitzerovu cenu za vliv svých textů na populární hudbu a americkou kulturu. Loni obdržel Řád čestné legie. Podle francouzských médií tomu předcházela polemika ve vládních kruzích ohledně toho, zda si toto vysoké státní ocenění zaslouží. 

Tagy: koncert americký zpěvák country

Zdroje: ČTK