Herečka Jakubisková míří za nehodu k soudu. Za smrt chodce jí hrozí 6 let

- Aktuality autor: Danica Klein

Herečka a producentka Deana Horváthová-Jakubisková stane před soudem. Žena podle policie srazila loni v říjnu na přechodu dvaašedesátiletého chodce, ten svým zraněním na místě podlehl. V pátek jsme podali obžalobu k Obvodnímu soudu pro Prahu 2, řekl dnes žalobce z Prahy 2 František Fiala. Právní kvalifikace zůstala podle něho stejná, jak ji navrhovali policisté. Herečce tak hrozí za usmrcení z nedbalosti až šestileté vězení.

Deana Jakubisková a manželem Jurajem.

Deana Jakubisková a manželem Jurajem.,zdroj: Mediafax

Nehoda se stala loni 17. října kolem 10:00 v pražské Krči na křižovatce ulic Chýnovská a Libušská na přechodu neřízeném semafory. Jakubisková údajně nedala přednost chodci, který přecházel komunikaci. Orientační dechová zkouška na alkohol byla negativní. Manželka režiséra Juraje Jakubiska již dříve odmítla, že byla překročila povolenou rychlost. Uvedla, že jela po hlavní silnici, rozhlédla se na obě strany a najednou se tam prý muž objevil.

Kvůli obdobné události nedávno uložil soud zpěvačce Daře Rolins, která se ve svém voze Mercedes Benz loni v červenci střetla s řidičem skútru, nepravomocně podmíněný trest. Zpěvačka je obžalována rovněž z usmrcení z nedbalosti.

Slovenská herečka Deana Horváthová, která se narodila 11. března 1958, se od roku 1994 věnuje producentské činnosti; produkuje zejména filmy svého manžela. Rodačka z Banské Bystrice, která žije od roku 1994 v Praze, je též producentkou jednoho z nejdražších středoevropských filmů nazvaného Bathory. K jejím nejznámějším filmovým rolím patří Želmíra ve filmu Sedím na konári a je mi dobre, Nona v Lepšie je byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý nebo Verona v Nejasné zprávě o konci světa.

Tagy: smrt soud havárie Praha chodec

Zdroje: ČTK