Havarované letadlo, kterým cestoval návrhář Missoni, se po půl roce našlo u Venezuely

- Aktuality autor: Michal Polák

Ztracený letoun, jímž letěl italský módní návrhář Vittorio Missoni a pět dalších lidí, se po téměř půl roce hledání u břehů Venezuely našel. Oznámilo to dnes venezuelské ministerstvo vnitra a zprávu potvrdilo italské ministerstvo zahraničí. 

Vittorio Missoni

Vittorio Missoni,zdroj: Getty Images

Venezuelské úřady upřesnily, že letadlo bylo objeveno v hloubce 76 metrů necelé tři námořní míle od Key Carenero, jednoho z ostrovů, jež tvoří souostroví Los Roques. Trosky bude ještě nutné prohledat, zda jsou v nich ostatky pohřešovaných. 

Italské ministerstvo zahraničí v Římě sdělilo, že vrak je rozpadlý na kusy. Podle čitelného čísla na ocasní části je ale jasné, že skutečně jde o Missoniho letadlo. 

Havarovaný letoun se podle agentury Reuters podařilo najít díky pomoci americké oceánografické lodi. 

Letadlo se ztratilo 4. ledna

Stroj, jímž se Missoni, jeho manželka a další italský pár vraceli z dovolené na venezuelském souostroví Los Roques do metropole Caracasu, se ztratil z radarů 4. ledna. Od té doby po něm, po dvoučlenné posádce a čtyřech pasažérech záchranáři marně pátrali.

Italský deník La Stampa přinesl krátce po zmizení Missonova letadla rozhovor s pilotem Enriquem Radou, který se svým strojem startoval krátce po Missonových. Podle něj možná jejich letoun mohl mít problémy kvůli úderu blesku. "Viděl jsem je přímo před sebou a pak vlétli do obřího kupovitého mraku. Byl to blesk. Určitě to musel být blesk," řekl Rada novinářům. 

Značka Missoni patří k menším italským módním domům, ale během více než půlstoletí existence se na trhu dokázala prosadit díky jednoznačně rozpoznatelnému stylu. Proslavila se zejména pletenými oděvy s typickými pestrobarevnými vzory.

Tagy: Venezuela letecké neštěstí

Zdroje: ČTK