Havárie vody ochromila Jižní spojku, už je opět průjezdná

- Aktuality autor: Jan Pastor

AKTUALIZOVÁNO. Policie po více než osmi hodinách obnovila provoz na Jižní spojce, která byla dnes od rána uzavřena kvůli havárii vody. Ve směru na Štěrboholy jsou nyní průjezdné oba jízdní pruhy, ke konci problematického úseku je ale doprava zúžena do levého jízdního pruhu. Řidiči proto musí počítat s kolonami.

Informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Opět zcela průjezdná by jedna ze stěžejních dopravních tepen v metropoli mohla být už v brzkých večerních hodinách hodin.

Havárie vody Jižní spojku vyřadila z provozu dnes ráno a značně tak zkomplikovala provoz v hlavním městě. Policie komunikaci ve směru na Štěrboholy na několik hodin uzavřela. Krátce po poledni pak otevřela levý jízdní pruh, kterým projížděly zejména autobusy MHD. Část dopravy byla odkloněna. V opačném směru provoz omezen nebyl.

Celé dopoledne se tvořily kolony

Voda na uvedeném místě praskla už ve čtvrtek večer a začala vytékat na silnici, kde vzhledem k panujícímu počasí začala hned namrzat. Technická správa komunikací (TSK) se od rána snažila ledovou vrstvu odstranit. Podle mluvčího TSK Tomáše Mrázka voda z prasklého potrubí ještě ráno vytékala na vozovku, podle policie byla zastavena kolem 08:15. TSK na místo poslala vozy, které led solily. Těžká technika pak ledovou vrstvu odhrnula.

Celé dopoledne se v důsledky uzavření Jižní spojky tvořily kolony a provoz stál ve Zlíchovském tunelu, v Dobříšské ulici, u Barrandovského mostu a ve Strakonické ulici ve směru na tento most.

Havárie vodovodního řadu o průměru 120 cm se stala ve čtvrtek před půl sedmou večer na křižovatce ulic Vrbova a Mikuleckého v Praze 4. Příčinou havárie nebyl podle mluvčího Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřeje Pokorného mráz. Oprava vodovodu podle něj nemá vliv na odběratele.

Tagy: havárie voda

Zdroje: ČTK