Hasiči zachránili batole z parapetu v osmém patře

- Aktuality autor: Jakub Konečný

V Šumperku ve čtvrtek vpodvečer málem vypadlo z okna osmého patra panelového domu ani ne dvouleté dítě. Batolete na parapetu si všimla žena z protějšího domu. 

Zalarmovala policisty, kteří se do bytu dostali násilím. Dítě zachytili na hraně okna, ve chvíli, kdy mělo jednu nohu venku a druhou stálo na vnitřním parapetu. Dnes to řekla policejní mluvčí Tereza Neubauerová. 

Žena si všimla dítěte sedícího na parapetu otevřeného okna z balkonu protějšího domu, kam si šla zakouřit. "Hned utíkala do protějšího domu a pokoušela se na byt dozvonit. Nikdo jí však neotevřel," uvedla policejní mluvčí. Zavolala proto na linku 158. Policisté nečekali na příjezd hasičů a byt násilím po příjezdu otevřeli sami. "Protože dveře byly zamčeny na dva západy, museli na otevření použít zhruba 20 kopů mířených směrem k zámku. Hned, když dveře povolily, vběhli dovnitř a prohledali byt. V posledním pokoji našli dítě na hraně okna. Dítě rychle vtáhli dovnitř do bezpečí," dodala mluvčí. 

Rodiče, kteří dítě zanechali samotné doma, policistům po příchodu tvrdili, že si odskočili na pouhých 15 minut nakoupit. Policisté to ale vyloučili, jen od oznámení uběhlo 50 minut. Matka dítěte alkohol nenadýchala, otec měl přes promile. Na místo dorazila také sociální pracovnice, batole společně s dalším dítětem prozatím ponechala v péči rodičů. Případ policisté i nadále vyšetřují. 

Tagy: panika zázrak kojenec alkoholismus batole

Zdroje: ČTK