Dnes je středa 17. června 2026., Svátek má Adolf
Počasí dnes 23°C Oblačno

Hasiči zachránili 15 lidí z hořícího paneláku

20. 7. 2009 – 13:45 | Zpravodajství | red

Hasiči zachránili 15 lidí z hořícího paneláku
Placeholder zdroj: tisková zpráva
Přidat mezi oblíbené zdroje na Googlu

Patnáct lidí zachránili hasiči při pondělním požáru bytového domu v Hodkovicích nad Mohelkou na Liberecku. Ze zakouřené budovy dostali ven také jednoho člověka na nosítkách.

Další lidi vyvedli po schodišti nebo je evakuovali s pomocí automobilového žebříku. Nikdo neutrpěl vážnější zranění. Řekla to mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Iva Michalíčková. "K hořícímu třípatrovému paneláku vyjeli profesionální hasiči z Liberce zhruba v 10:00. Na místo vyrazili i příslušníci dobrovolného sboru z Hodkovic. V 11:30 posílili zasahující jednotky také dobrovolní hasiči z Českého Dubu. Hořelo ve sklepě a byla tam vysoká teplota. Požár museli hasiči likvidovat v dýchacích přístrojích. Jeho ohnisko našli ve 12:00," dodala Michalíčková. Dům se nachází v ulici V Podlesí. V době, kdy hasiči přijali hlášení o požáru, byla už chodba plná dýmu. Někteří obyvatelé domu se ho nadýchali a ošetřila je přivolaná záchranná služba. Hasiči dostali z domu i kočku, nacházela se v nejvyšším patře. Do Hodkovic dopravili speciální protiplynový kontejner, který slouží pro výměnu lahví do dýchacích přístrojů.
Zdroje:

Předchozí článek

Zranění z festivalu Pohoda jsou ve vážném stavu

Následující článek

Nová kolekce PUMA na podzim 2009

Nejnovější články