Hasiči na Šumpersku likvidují požár dřevovýroby. Zasahuje 13 cisteren

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Rozsáhlý požár zasáhl dnes ráno dřevovýrobu v Mostkově, místní části Oskavy na Šumpersku. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Na místě zasahuje 13 cisternových vozidel. Nikdo nebyl zraněn, řekl krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Policisté předběžně škodu odhadli až na tři miliony korun, nakonec ale bude zřejmě nižší.

K požáru vyjeli hasiči před 05:30. "Požár zasáhl dřevodílnu o rozměru 40 krát 20 metrů, je téměř kompletně zasažena, oheň zasáhl i obytnou část. Firma byla v provozu," uvedl Hošák.

Podle něj mají hasiči požár pod kontrolou a dohašují menší ohniska. "Zatím nelze říci, proč požár vznikl. V době našeho příjezdu byla budova téměř celá v plamenech. Propadla se skoro celá střecha, naštěstí se ale díky betonovému stropu nezřítila na technologie. Škoda proto bude zřejmě nižší, než jsme původně odhadovali," doplnil Hošák. Vodu hasiči kyvadlově dovážejí z nedalekého rybníka. Podle mluvčího šumperských policistů Josefa Bednaříka požár zasáhl bývalý kravín, ve kterém je nyní dřevovýroba.

Starosta Oskavy Radomil Brada (nez.) řekl, že požár zasáhl do života v obci. "Snažíme se organizačně pomoci hasičům, ale zejména se obávám toho, že místní lidé nebudou mít práci. Nejméně do doby, než se objekt opraví, pokud se tak stane. Budu se snažit spojit s majitelem a nabídnout mu pomoc," uvedl Brada.

Obec podle něj nyní stíhá jedna tragédie za druhou. Před několika lety tam vyhořela textilka, provoz ale obnovila. V obci také zápolí s tokem řeky Oskavy, technika tam proráží ledovou bariéru. "Voda zaplavila kotel v kulturním domě, kde se konají plesy. Zhruba 50 lidí v obci bylo navíc kvůli zamrzlému vodovodnímu potrubí tři dny bez vody, v nejbližší době by ale mělo být vše v pořádku," komentoval řádění přírodních živlů starosta.

Tagy: požár Šumpersko škody

Zdroje: ČTK