Hasiči hledali v řece muže, úspěšní nebyli

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Hasiči pátrali v noci na dnešek po člověku, který údajně volal o pomoc ze Vsetínské Bečvy u Velkých Karlovic. V řece, jejíž hladina je kvůli jarnímu tání zvýšená, se jim však nikoho nalézt nepodařilo a velitel zásahu pátrací akci ukončil.

O pomoc požádali hasiče policisté, kteří měli informaci o muži v rozvodněné řece, jenž volal o pomoc. "Hledaná osoba nebyla na hladině, a proto bylo okamžitě zahájeno pátrání po březích toku," popsal Mitáček. Hasiči i přivolaní zdravotníci se rozmístili po březích řeky od Velkých Karlovic až po obec Karolinka.

"Policie začala prověřovat oznamovatele události s cílem zjistit relevantnost oznámení a skutečnost události. Hasiči nadále pokračovali v pátrání po obou březích toku, nebylo možné nic podcenit. Přímá akce ve vodě nebyla vzhledem ke zvednuté hladině řeky možná," doplnil Mitáček. Po necelé hodině a půl byla pátrací akce ukončena.

S největší pravděpodobností šlo o planý poplach, vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková totiž uvedla, že policie momentálně nemá hlášeno žádné pohřešování člověka z Velkých Karlovic ani z jejich okolí.

Hasiči v krátké době zasahovali u Vsetínské Bečvy již podruhé. Ve středu odpoledne vytahovali v řece ve Vsetíně kočárek, který mamince sjel pravděpodobně vlivem větru do vody, když si hrála s malým dítětem na břehu. Hasiči kočárek, ve kterém měla paní osobní doklady a další věci, vytáhli z vody nedaleko jezu, kde se zachytil.

Tagy: muz hasiči

Zdroje: ČTK