Hašek chce přímou volbu prezidenta. Navrhuje Miloše Zemana

- Aktuality autor: red

Místopředseda ČSSD Michal Hašek podepsal petici za přímou volbu prezidenta, hejtmanů, primátorů a starostů, kterou zorganizovala Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ).

Informovala o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD), podle níž Hašek údajně i prohlásil, že by ČSSD mohla teoreticky podpořit jako prezidentského kandidáta čestného předsedu zemanovců Miloše Zemana.

K Haškovu kroku má ale výhrady předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka. "Je to obyčejná politická chyba, která se občas stane. Nemyslím si, že by místopředseda ČSSD měl podporovat aktivity marginální strany, jakou je Strana práv občanů," komentoval Haškův počin Sobotka.

"Petici jsem podepsal jako občan. Můžu podepsat jakoukoliv petici. Tato je v souladu s programem ČSSD," reagoval na Sobotkovu kritiku Hašek.

Zeman s Haškem setkání popírají

Podle deníku petici zemanovců podepsal Hašek společně s místopředsedou ČSSD Zdeňkem Škromachem a hejtmanem Jaroslavem Palasem.

Hašek se sešel se Zemanem i za účasti prezidenta Václava Klause minulý čtvrtek na mezinárodním agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích. Podle některých lidí, kteří na salonu byli, se trojice potkala znovu později večer. To však Zeman i Hašek popírají, uvedla MfD.

Expremiér Zeman o kandidatuře na prezidenta uvažuje právě v případě, že se bude konat přímá volba hlavy státu.

Tagy: zeman

Zdroje: ČTK