Harrachovem neprojedou kamiony, několik silnic je zavřených

- Aktuality autor: Danica Klein

Hraničním přechodem v Harrachově kvůli sněhu stále nemohou jezdit nákladní auta. Přechod do Polska je pro nákladní dopravu neprůjezdný už noci na čtvrtek. V Libereckém kraji se oteplilo a hlavní tahy jsou průjezdné. Kvůli sněhu však i nadále zůstává zavřených několik silnic v horských oblastech. Tající sníh se navíc na některých cestách propadá, řekl hlavní dispečer společnosti Silnice LK Pavel Pospíšil. Problémy jsou i na železnici, trať na Harrachov je totiž od rána zavátá sněhem a neprůjezdná.

"Silnice první a druhé třídy jsou sjízdné bez problémů, protože se výrazně oteplilo. Jsou plus dva, plus tři stupně, takže rozsolená sněhová břečka už víceméně roztála a odtekla," popsal dispečer. Na horských silnicích v Jizerských horách a v Krkonoších ale kvůli tání a dešti sníh měkne.

"Začínají se nám vytvářet hluboké koleje a máme s tím velké problémy," dodal Pospíšil. Měkkou sněhovou vrstvu bude nutné strhnout. Problémy se podle něj dají čekat i kolem některých turistických center, kam na víkend zamíří lyžaři.

Čtěte také: Silnice pokryl čerstvý sníh, boj řidičů pokračuje

Na Semilsku jsou stále neprůjezdné dvě silnice třetí třídy v okolí Lomnice nad Popelkou. Platí to i pro několik silnic v okolí Tanvaldu v okrese Jablonec nad Nisou. "Posíláme tam další frézu, která by tam měla výrazně pomoct," dodal dispečer.

Železniční trať mezi Tanvaldem a Kořenovem je zavátá mezi zastávkami Desná-Riedlova vila a Kořenov. Se zprůjezdněním se původně počítalo po poledni, později ale České dráhy výluku prodloužily až do pozdních odpoledních hodin. Sněhovou frézu museli železničáři nasadit i v úseku Smržovka - Josefův Důl. Na trati z Liberce do Hradce Králové, v úseku mezi Hodkovicemi nad Mohelkou a Rychnovem u Jablonce nad Nisou způsobila komplikace závada na nákladním vlaku. Ráno vlaky dočasně nejezdily ani na železnici mezi Libercem a Frýdlantem.

Tagy: doprava počasí kamiony silnice sníh Harrachov

Zdroje: ČTK