Dnes je pondělí 25. ledna 2021., Svátek má Miloš
Počasí dnes -1°C Sněhové přeháňky

Hájek: Topolánek měl pravdu. Kalousek je jednička

Hájek: Topolánek měl pravdu. Kalousek je jednička
zdroj: Archiv

Vicekancléř prezidenta Petr Hájek pochválil nápad ministra financí Miroslava Kalouska zavést povodňový fond, do kterého by občané přispívali obětováním stokoruny, kterou nyní dostávají zpět formou slevy na daňového poplatníka.

Stačil si přitom i zavzpomínat na v hradních kruzích "oblíbeného" bývalého premiéra a expředsedu ODS Mirka Topolánka a vymyslet, jak zlikvidovat svou "oblíbenou" lidskoprávní organizaci Člověk v tísni současně s ještě oblíbenější Českou televizí.

„S bývalým předsedou ODS a premiérem Mirkem Topolánkem jsem nesouhlasil prakticky v ničem. Od věcí ideových (přece jen mi trochu vadilo, že žádné ideje nemá) až po formální –pravidelně vidět vedení údajně pravicové strany na tiskovkách ve svetrech a rozhalenkách, div ne s baťůžky, to konzervativci na dobré náladě nepřidá. Skutečný odpor však ve mně budily jeho vulgarity a veřejně prezentovaná oplzlá gesta. Tedy domnělá," uvedl Hájek ve své ironické glose, kterou exkluzivně poskytl serveru ParlamentníListy.cz.  

„Sám přece řekl, že zdvižený prostředník z řečniště sněmovny ve skutečnosti znamenal ´Kalousku, jsi jednička!´ To jsme se nasmáli! A ejhle - on měl asi pravdu," dodal Hájek.

Celý článek na ParlamentniListy.cz 

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma