Google založil fond pro evropské podnikatele

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Google hodlá investovat do slibných technologických firem v Evropě. Fond, který založil má nyní na účtu 100 milionů dolarů (přes dvě miliardy korun). Společnost chce prostřednictvím fondu podporovat evropské podnikatele. Jeden takový fond již existuje a specializuje se na firmy v USA. Peníze zatím investoval do více než 250 tamních podniků.

Logo Google

Logo Google,zdroj: Archiv

Google provozuje největší internetový vyhledávač na světě. Firma se domnívá, že Evropa se stane domovem jedněch z největších technologických společností na světě.

Nový fond má být odnoží nynějšího fondu Google Ventures, který sídlí ve Spojených státech. Google Ventures dosud své investice zaměřoval na podniky z amerického Silicon Valley, jako je například Uber, což je taxislužba využívající mobilní aplikace, anebo výrobce chytrých termostatů a detektorů kouře Nest. Google to napsal na svém oficiálním blogu.

Nový projekt bude mít sídlo nedaleko londýnské oblasti nazývané Silicon Roundabout, kde působí začínající firmy. Google se ale podle stanice BBC nebrání ani budoucímu rozšíření na jiná místa.

"Domnívám se, že evropská scéna začínajících podniků má ohromný potenciál," uvedl Bill Maris z Google Ventures. Tento fond za pět let své existence vložil peníze do více než 250 podniků.

Google uvedl, že zatím nemůže předpovídat, do jakého typu firem peníze z nového projektu půjdou. Spíš než o strategické investice ale půjde o zhodnocení vložených peněz a prioritu budou mít firmy z odvětví vyspělých technologií a zdravotnictví.

Tagy: USA fond Google investice podniky technologie

Zdroje: ČTK