Fortuna chce ovládnout loterijní byznys Sazky, nabízí 2,5 miliardy

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Loterijní společnost Fortuna v úterý zaslala konkurznímu správci Josefu Cupkovi oficiální nabídku dvě až 2,5 miliardy korun na získání loterijního byznysu Sazky. Cena by závisela na aktuálním stavu aktiv firmy.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Součástí návrhu je odvod prostředků z loterijní činnosti sportovním svazům v odhadované výši 300 milionů korun ročně. Řekl to marketingový ředitel Fortuny Vladan Crha.

Částka vychází především z ocenění značky, distribuční sítě a licencí. Společnost oficiálně vyjádřila svůj zájem i v případě částečného prodeje jednotlivých aktiv zbankrotované Sazky. "Nabídku jsme učinili po dohodě s největšími akcionáři Fortuny, kteří jsou také připraveni se na případném financování převzetí Sazky podílet," uvedl generální ředitel Fortuny Jiří Bunda. Fortunu ovládá investiční skupina Penta. 

PPF a KKCG nabídku tají

Skupina PPF, spolu se společností KKCG největší věřitel Sazky, zatím o své nabídce a konkrétní částce za převzetí loterijní části Sazky otevřeně mluvit nechce. "Můžou to být dvě miliardy, může to být více, může to být méně," řekl v televizi Kamil Ziegler, manažer PPF, který stojí v čele takzvaného Sazka týmu. 

Sazka je od pondělka v konkurzu, od konce března je v úpadku. Představenstvo Sazky tak ztrácí oprávnění nakládat s majetkem firmy, které přechází na insolvenčního správce Josefa Cupku. Na správce přešla naprostá většina kompetencí, odpovědnosti a pravomocí z představenstva Sazky i generálního ředitele Aleše Hušáka. 

Vedení Sazky se bude bránit soudní cestou

Vedení společnosti se chce proti uvalení konkurzu bránit soudní cestou. Cupka vyzval věřitele, aby podali do středy nabídku na poskytnutí peněz k zajištění chodu společnosti. Cupka ujistil zaměstnance, že společnost pokračuje ve své činnosti a proto se nemusejí obávat o své pracovní pozice. 

Sazka se do insolvence dostala kvůli problémům se splácením výstavby O2 areny. Jejími akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.

Tagy: loterie fortuna Cupka konkurz

Zdroje: ČTK