Fischerův rozpočet: Na ministerstvech se bude více utrácet

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Většina ministerstev a státních úřadů bude mít ve srovnání s letoškem podle dnes vládou schváleného rozpočtu na příští rok více peněz na výdaje. Méně peněz dostanou z ministerstev jen ministerstvo životního prostředí, ministerstvo pro místní rozvoj, ministerstvo dopravy a ministerstvo školství.

Jan Fischer (uprostřed)

Jan Fischer (uprostřed),zdroj: isifa/MAFRA/PETR TOPIČ

Největší nárůst výdajů čeká pro příští rok ministerstvo průmyslu a obchodu, a to o více než 28 procent na 35,1 miliardy korun. Následují Český telekomunikační úřad a ministerstvo zemědělství. Tomu stoupnou výdaje o 19 procent na 52,4 miliardy korun.

Naopak méně peněz na výdaje bude mít MMR, a to o 16 procent. Celkem tak úřad bude mít 11,8 miliardy korun. O téměř 13 procent na 13 miliard korun se sníží výdaje ministerstvu životního prostředí. Rezort školství dostane o 2,2 procenta méně, celkem 137,4 miliardy korun. Doprava dostane 44 miliard korun, tedy o čtyři procenta méně.

Dále nižší výdaje bude mít Český statistický úřad, Úřad na ochranu osobních údajů a Nejvyšší kontrolní úřad. Výdaje rozpočtu na obsluhu státního dluhu klesnou o zhruba dvě miliardy na 66 miliard korun.

Tagy: státní rozpočet Ministerstvo financí ČR

Zdroje: ČTK