Fischer lhal a zmizel do USA. Winterstein za něj dluhy nezaplatí

- Aktuality autor: Michal Polák

Pražský podnikatel Tamir Winterstein mnohamilionové dluhy za prezidentskou kampaň Jana Fischera nezaplatí. Podle něj došlo ke špatné interpretaci. Fischerovi chce pomoci situaci řešit, ale ne úhradou dluhů. Informuje o tom Mladá fronta Dnes (MfD). Dluhy podle deníku činí sedm až osm milionů korun. 

Jan Fischer

Jan Fischer,zdroj: Mediafax

"Moje práce je analyzovat situaci a nějakým způsobem ji pomoct řešit. Ale ne finančně. Nějaké řešení tam je, proto také pan Fischer odjel na dovolenou," řekl Winterstein. Fischer je momentálně v Los Angeles. 

Některým fakturám podle MfD už končí splatnost, například do konce února mělo být zaplaceno 3,6 milionu korun za zprostředkování reklamy v pobočkách pošty. "Pan Fischer řekl, že to pan Winterstein vyřeší. Myslel jsem tedy, že zaplatí. Podle mého názoru pana Wintersteina zaskočilo, že se jeho jméno proláklo, on si to velmi nepřál," řekl deníku jeden z Fischerových spolupracovníků. 

Fischer původně tvrdil, že se na uhrazení dlužné částky se domlouvá se svým největším sponzorem, miliardářem Tomášem Chrenkem. Podnikatel však uvedl, že o žádném dalším daru nejedná. 

Tagy: dluhy prezidentský kandidát

Zdroje: ČTK