Filip: Zeman se sejde s šéfy politických stran 23. srpna

- Aktuality autor: Danica Klein

Předseda KSČM Vojtěch Filip by se měl 23. srpna sejít s prezidentem Milošem Zemanem. Filip to dnes novinářům řekl s tím, že předpokládá, že to bude schůzka prezidenta i s dalšími šéfy politických stran. Zeman už dříve řekl, že po rozpuštění Sněmovny chce jednat s politiky o termínu předčasných voleb. 

Vojtěch Filip, Miloš Zeman (vpravo)

Vojtěch Filip, Miloš Zeman (vpravo),zdroj: isifa/MAFRA/Michal Šula

"Byl jsme informován vedoucím kanceláře prezidenta republiky, a pravděpodobně všichni předsedové politických stran, že schůzka bude 23. Hodinu zatím neupřesnili," řekl Filip

Sněmovna by o svém rozpuštění měla hlasovat v úterý. Zástupci ČSSD, TOP 09 a KSČM dnes zopakovali, že jsou připraveni zkrácení volebního období podpořit, tyto strany přitom dohromady mají víc než 120 hlasů nutných pro rozpuštění dolní komory. 

Zeman už dříve řekl, že po konci Sněmovny by se chtěl sejít s představiteli politických stran k jednání o termínu předčasných voleb. V rozhovoru pro dnešní Haló noviny však už uvedl, že hodlá volby vypsat na 25. a 26. října. Zástupci ČSSD, TOP 09 i KSČM tento termín uvítali, výhrady proti němu nemá ani ODS. 

Tagy: KSČM poslanecká sněmovna prezident ČR

Zdroje: ČTK