Farmářům ukradli zloději dva traktory. Jeden našli v Polsku

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Dva traktory za 3,84 milionu korun ukradli neznámí zloději z farmy v Krásném Lese na Liberecku. Jeden se podařilo najít v nedalekém Polsku, po druhém se stále pátrá, informovala dnes mluvčí policie Vlasta Suchánková. 

S traktory odjeli neznámí zloději z farmy nedaleko hranic v pondělí brzy ráno. Při rozsáhlé pátrací akci chtěli policisté nasadit i průzkumné letadlo a vrtulník, kvůli špatným povětrnostním podmínkách ale nemohly vzlétnout. Do akce se zapojili také polští pohraničníci na čtyřkolkách, neboť se předpokládalo, že zloději se pokusí odvést stroje do Polska. Tato domněnka se nakonec ukázala jako správná. V blízkosti polské obce Miloszów, zhruba devět kilometrů od hranic, se našel čelní nakladač z jednoho traktoru. Po dalším pátrání se policistům povedlo objevit i traktor. Stroj byl odstavený v obci Wlosień. 

Policisté zatím nevědí, kdo traktory ukradl. "Na dalším vyšetřování se budou aktivně podílet i polští policisté, neboť je víc než pravděpodobné, že pachatelé pocházejí právě odtud. Pátrat budou nadále i po druhém traktoru za více než milion osm set tisíc korun," dodala Suchánková. 

Oblast v Euroregionu Nisa mezi Českem a Polskem je od minulého roku pod větším dohledem policistů obou států, kteří také více spolupracují. Je to reakce na stížnosti lidí, kteří poukazovali na zvýšenou drobnou přeshraniční kriminalitu. Právě hledání traktorů označují policisté za vizitku dobré spolupráce. "Velký podíl na úspěšném nalezení traktoru mají i kolegové s Polska, kteří se do akce dokázali velmi rychle zapojit a zaktivovat co největší počet sil a prostředků," ocenila Suchánková. Kromě drobných krádeží trápí příhraničí také obchod s drogami. Z Polska do Čech se pašují léky k výrobě pervitinu, který se poté prodává hlavně v Německu.

Tagy: policie krádež traktor

Zdroje: ČTK