Farář vyzváněl na zvony při protiimigrantské demonstraci. Lidé ho žalují

- Aktuality autor: pal

Farář v rakouském Fehringu vyzváněl na zvony právě v době, kdy probíhaly protesty proti uprchlíkům. Nejprve za to od lidí sklidil pochvalu, teprve až později začal dostávat hromadu výhružných e-mailů. Někteří účastníci demonstrace ho navíc chtějí žalovat, protože jim vyzvánění zvonů údajně způsobilo problémy se sluchem. 

Rakouský farář zvonil na zvony v době probíhající demonstrace proti migrantům. Ilustrační foto

Rakouský farář zvonil na zvony v době probíhající demonstrace proti migrantům. Ilustrační foto,zdroj: ThinkStock

"V posledních dnech jsem dostal zhruba 500 e-mailů a telefonátů," řekl farář Christoph Wiesler listu. "Najednou jsem se stal terčem nadávek, urážek a výhrůžek," řekl kněz. Zpočátku přitom prý byly reakce na jeho počínání pozitivní.

Wiesler minulý víkend ve štýrském Fehringu rušil shromáždění pravicových populistů, sdružených pod hlavičkou takzvaného Hnutí identity, několikaminutovým vyzváněním.

V obci se zhruba sedmi tisíci obyvateli má vzniknout ubytovna pro uprchlíky s kapacitou až 150 lidí. Duchovní nechtěl přenechat jeviště demonstrantům a jejich údajně urážlivým sloganům.

Někteří účastníci demonstrace nyní hrozí hromadnou žalobou, protože jim údajně bití zvonů způsobilo sluchové problémy. Několik obyvatel obce kromě toho oznámilo, že kvůli akci kněze vystupují z církve.

"Zvonová akce" vyvolala v alpské republice rozruch. Rakousko se potýká s velkým přílivem uprchlíků a má problémy je ubytovat.

Tagy: Rakousko zahraničí katolická církev demonstrace proti migraci

Zdroje: ČTK