Fanoušci Baníku Ostrava zmlátili policistu ve vlaku

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Policie obvinila z výtržnictví tři příznivce fotbalového klubu Baník Ostrava, kteří v neděli ve vlaku zbili policistu v civilu. Policista, který jel domů ze služby, se zastal cestujícího, jejž chuligáni napadali. ČTK o tom informovala policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Policistu ošetřil lékař, jeho zranění a doba léčení zatím nebyly upřesněny.

Obviněným je mezi 21 a 24 lety. Dva z nich jsou navíc obviněni z ublížení na zdraví a nejstarší z nich z násilí proti úřední osobě. V době spáchání činu byli všichni opilí, podle Holčákové měli v krvi od 1,56 do 2 promile alkoholu.

Událost se stala okolo 23:00 poblíž Olomouce ve vlaku, kterým se fanoušci Baníku vraceli do Ostravy ze zápasu v Hradci Králové. Jeden z chuligánů začal slovně napadat cestujícího. Když začal naznačovat, že ho praští, postavil se na jeho obranu muž, který se přítomným prokázal jako policista. Okamžitě se sám stal terčem útoku.

Holčáková popsala, že první ránu policista vykryl, pak se ale k útoku zezadu připojili další dva muži. Tři útočníci policistu bili do hlavy a krku a v mlácení v přesile pokračovali, i když ho shodili na zem. Napadenému se nakonec podařilo ze sevření násilníků vyvléknout a utéci do jiné části vlaku, kde informoval uniformované policisty. Policisté z oddělení železniční policie a ze speciální pořádkové jednotky pak všechny tři útočníky zatkli. "Nejstaršímu obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na šest let, dalším dvěma až na tři léta," doplnila Holčáková.

Tagy: obvinění policie napadení Výtržnictví

Zdroje: ČTK