Facka za pětistovku. Herec Maryško dostal pokutu za pohlavek radnímu Eichlerovi

- Aktuality autor: Šárka Novotná

Pětistovku zaplatí herec Jiří Maryško za facku, kterou dal ústeckému radnímu a předsedovi správní rady Činoherního divadla Janu Eichlerovi. O pokutě Maryško napsal na svém facebookovém profilu. 

Jiří Maryško, herec

Jiří Maryško, herec,zdroj: Profimedia.cz

Pokutu herci udělila přestupková komise městského obvodu Ústí nad Labem - město. "Dělala to naše přestupková komise," potvrdil starosta obvodu Jan Tvrdík. Maryško se podle komise dopustil přestupku proti občanskému soužití tím, že udeřil Eichlera otevřenou dlaní do zátylku. "Panu E. nebylo způsobeno zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření," píše se v usnesení. "Obálka otevřena, případ uzavřen! Zpátky mezi slušné lidi, za akční cenu," glosuje rozhodnutí komise Maryško.

Incident se odehrál na začátku března po několikahodinovém jednání zastupitelstva města, na kterém zastupitelé rozhodli, že založí nové divadlo s názvem Činoherní studio města Ústí nad Labem. 

Eichler na zastupitelstvu řekl, že Maryško platí za ubytování v budově divadla nájemné 15 korun měsíčně. Zároveň tehdy řekl, že divadlo uzavřelo údajně nevýhodnou nájemní smlouvu s Maryškovým Divadlem Demago. Maryško už dříve řekl, že šlo o výchovný pohlavek, který by dal Eichlerovi znovu.

Jiří Maryško přešel společně s celým souborem končícího Činoherního divadla pod nový spolek Činoherák Ústí. Divadlo obnoví činnost příští týden. Hrát bude na divadelní lodi Tajemství bratří Formanů. Pravděpodobně od září by mohl soubor fungovat v budově bývalého kina Hraničář v centru města.

 

 

 

 

Zdroje: ČTK