Extremisté pochodovali na Újezd, napadali a bili kolemjdoucí

- Aktuality autor: red

Asi 300 stoupenců Dělnické strany (DS) odešlo od Národního divadla na Újezd, pochod provázejí násilné incidenty. Jejich demonstraci u Národního divadla předtím rozpustili úředníci magistrátu.

Extremisté uposlechli výzev úředníků a policie až po několika minutách - poté, co policisté varovali, že proti nim zasáhnou. Při cestě přes most Legií zmlátili radikálové několik lidí. 

Příznivci DS se u Národního divadla sešli ve 14:00. Magistrátní úředníci extremisty zanedlouho vyzvali, aby se rozešli. Demonstrace DS se totiž konala na místě, kde už byla předem nahlášena jiná akce. 

Předseda strany Tomáš Vandas po diskusi s policisty shromážděným extremistům řekl, že akce končí, ale že kdo chce, může s ním jít na Újezd. Dav se vydal za ním. 

Zpravodajka ČTK viděla, jak lidé z průvodu napadli u Střeleckého ostrova mladíka ranou do spánku. Dále došlo ke rvačce, při které několik extremistů povalilo na zem jiného mladíka a kopalo do něj. Dav skanduje hesla "Odpor", "Dělnická strana" a "Nic než národ".

Na místě zasahovala i záchranná služba. Příznivci Dělnické strany napadli i štáb TV Nova. "Jednomu členovi jejich ochranky rozbili obočí," hlásil z místa reportér serveru iDnes. Extremisté se na konci mostu otočili a chtěli se vrátit na Národní třídu. Vstup ale zahradila policie.

Tagy: pochod extremisté

Zdroje: ČTK