Exšéf Vsetína Zubík se vyhýbal vězení, policie ho zadržela

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Olomoucká policie v noci ze čtvrtka na pátek zadržela bývalého šéfa vsetínského hokejového klubu Romana Zubíka, pravomocně odsouzeného za rozsáhlé podvody, který se vyhýbal nástupu do vězení.

Ve vězení se měl Zubík hlásit koncem října, nástupu se ale vyhýbal. Policejní hlídka jej zadržela v hotelu v centru Olomouce, píše sobotní Právo. 

Podle mluvčí kriminální policie Pavly Kopecké vydal ostravský krajský soud 5. listopadu příkaz k Zubíkovu dodání do výkonu trestu. Na konci listopadu po něm navíc policie vyhlásila celostátní pátrání. Hlídka Zubíka zadržela kolem půlnoci ze čtvrtka na pátek. Následně byl eskortován do olomoucké věznice, uvádí deník. 

Za mřížemi má strávit 8,5 roku

Bývalý šéf vsetínského hokeje a někdejší spolumajitel Chemapolu byl potrestán za rozsáhlé podvody při fiktivním prodeji pohonných hmot nebo sjednávání transakcí s peněžními ústavy. Způsobil při nich škodu asi 575 milionů korun. 

Podle srpnového rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci ve vězení stráví 8,5 roku. V minulosti byl pravomocně odsouzen na 5,5 roku i za to, že ve druhé polovině 90. let nezákonně financoval hokejový klub ve Vsetíně. Z vězení byl podmínečně propuštěn.

Zdroje: ČTK