Exředitel městské organizace ve Studénce si "ulil" sedm milionů

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Moravskoslezští kriminalisté obvinili bývalého ředitele městské organizace ve Studénce na Novojičínsku ze zpronevěry sedmi milionů korun. Peníze bral z účtů a pokladen dvou sloučených městských společností, které řídil. Nevracel je a užíval pro svou potřebu. Dnes to sdělila mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská. 

Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie,zdroj: ThinkStock

"V polovině února přijali kriminalisté odboru hospodářské kriminality podnět, který se týkal možné zpronevěry finančních prostředků. Kriminalisté vše řádně prověřili a tento týden obvinili muže z Novojičínska z tohoto zvlášť závažného zločinu," uvedla mluvčí. 

Podle dostupných informací byl obviněn bývalý šéf společnosti Sportovní areály Studénka, která byla později sloučena s další městskou organizací, Michal Krumpoch. Nesrovnalosti vyšly najevo při roční účetní uzávěrce. 

"Od roku 2011 obviněný neoprávněně vybíral peníze z účtů obou společností. Peníze vybíral i z pokladen společností. Záminkou bylo použití financí pro obchodní účely, peníze však měl používat pro vlastní potřebu," uvedla mluvčí. Obviněnému muži hrozí až deset let vězení.

Tagy: zpronevěra Novojičínsko

Zdroje: ČTK