Exředitel Homolky Dbalý je venku na kauci. Za mřížemi naopak skončila bývalá účetní nemocnice

- Aktuality autor: pal

Bývalý šéf Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý byl v pátek propuštěn na kauci. O jeho propuštění žádali sami žalobci, kteří stanovili kauci na půl milionu korun. Exředitel už částku složil. Dbalý byl kvůli podezření ze zmanipulování zakázek zatčen už loni v červnu.  

Zprávu o propuštění Vladimíra Dbalého médiím potvrdila pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová

Zprávu o propuštění Vladimíra Dbalého médiím potvrdila pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová,zdroj: Tomáš Krist / MAFRA / Profimedia

Kromě kauce musel Dbalý odevzdat pas a slíbit, že nevycestuje ze země. Nyní bude pod dozorem probačního úředníka. Dbalý sám se k celé kauze nechtěl vyjadřovat. O moc sdílnější nebyla ani jeho obhájkyně Katarína Kožiaková Oboňová. "Necháme si nějaký čas, pak se případně vyjádříme," řekla Oboňová.

Vazbě se naopak nevyhnula bývalá účetní Nemocnice Na Homolce Emília Bialešová. Za mřížemi skončila kvůli obavě, že by mohla na svobodě ovlivňovat svědky.

Dbalý byl ve vazbě od loňského června. Spolu s několika dalšími lidmi čelí obvinění ze zmanipulovaných zakázek a přijímání úplatků a to v případě zmanipulovaného tenderu na digitalizaci archivu chorobopisů a nákupu gama nože.

Skupina podle vyšetřovatelé připravila nemocnici dohromady o více než 60 milionů. 

Kromě Dbalého a Bialešové jsou obviněni také advokát kanceláře MSB David Michal, exporadce ředitele nemocnice Zdeněk Čáp a poradce Josef Kantůrek.

Tagy: Česko nemocnice na Homolce korupce a úplatkářství

Zdroje: ČTK