Exposlankyně ODS Dundáčková kandiduje za Svobodné

- Aktuality autor: red

Někdejší poslankyně ODS Eva Dundáčková, která se letos v první volbě ucházela o post ombudsmana, bude v podzimních komunálních volbách kandidovat v Příbrami jako nezávislá za Stranu svobodných občanů.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Sdělil to šéf strany Petr Mach s tím, že Dundáčková bude v čele kandidátky. 

Exposlankyně vystoupila z Občanské demokratické strany už 24. června právě v souvislosti s tím, že ji prezident Václav Klaus navrhl jako nástupkyni Otakara Motejla v čele úřadu veřejného ochránce práv. 

"Tuto pravicovou alternativu vítám a podporují už od jejího vzniku. A Příbram si v zastupitelstvu zaslouží zastánce svobody, slušnosti a odpovědnosti," vysvětlila své rozhodnutí kandidovat právě na listině Svobodných Dundáčková. 

Stranu svobodných občanů založil loni někdejší blízký spolupracovník prezidenta Klause a výkonný ředitel Centra pro ekonomiku a politiku (CEP) Petr Mach.

Strana se profiluje jako kritikou současné podoby EU, tvrdým odporem vůči růstu státního dluhu a svou blízkostí prezidentu Klausovi, který jí popřál úspěch v květnových parlamentních volbách, kde však absolutně neuspěla.

Zdroje: ČTK