Exposlanec Melčák se vrátil na ministerstvo průmyslu a obchodu

- Aktuality autor: red

Bývalý člen předsednictva ČSSD a exposlanec Miloš Melčák, který spolu s dalším poslancem ČSSD Michalem Pohankou umožnil vznik vlády Mirka Topolánka (ODS), se vrátil na ministerstvo průmyslu a obchodu.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Podle nového vydání časopisu Týden na úřadě řeší problémy strategie a ekonomiky. "Jsem na svém původním místě referenta státní správy," řekl Týdnu jedenasedmdesátiletý Melčák. 

Melčák se do sněmovny dostal v roce 2006 za ČSSD. Do podvědomí veřejnosti se však poprvé zapsal v lednu 2007, kdy jeho a Pohankův poslanecký hlas po měsících nejistoty získal tehdejší šéf ODS Mirek Topolánek. Topolánkova vláda tak získala důvěru a Melčák s Pohankou v ČSSD skončili. Melčák se později stal nezařazeným poslancem a přívržencem Strany práv občanů - zemanovci, letos ve volbách nekandidoval. 

Ještě loni se však Melčákovi podařilo svou ústavní stížností zabránit předčasným volbám a posunout je do letošního května na řádný termín. 

Koncem loňského srpna tehdy nezařazený poslanec Melčák podal stížnost k Ústavnímu soudu proti rozhodnutí prezidenta republiky o vyhlášení voleb a zároveň navrhl zrušit i zákon o zkrácení volebního období sněmovny. Ve stížnosti například uvedl, že zkrácení volebního období připadá v úvahu jen ve výjimečných případech a že zákon porušuje jeho právo být volen, neboť by nemohl zastávat funkci po celé čtyři roky. 

Naopak brněnský gynekolog Michal Pohanka složil mandát už v prosinci 2008. Vrátil se ke své profesi.

Zdroje: ČTK