Evidence aut v Olomouci začala konečně fungovat. Provoz ale pořád kolabuje

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Registr vozidel v Olomouci dnes fungoval, byl však pomalý. Úředníci museli některé údaje přepisovat ručně, protože systém nestahoval některá data, což prodlužuje vyřízení žádosti, řekl vedoucí odboru agendy řidičů a motorových vozidel magistrátu Michal Urbášek. Lidé čekali na vyřízení žádosti řádově hodiny. Lepší situace byla v Přerově.

Ráno bylo na evidenci vozidel magistrátu asi 40 zájemců. Kolem poledne počet čekajících vzrostl na 80. "Vše se kvůli tomu, že systém špatně funguje, zdržuje, je to katastrofa," uvedl Urbášek.

Doplnil, že systém nekomunikuje s dalšími daty. "Úředníci musejí dopisovat jména, adresy a všechna čísla. Čekací doba se pohybuje v řádu hodin," řekl vedoucí odboru agendy řidičů a motorových vozidel magistrátu.

Chyby v systému hlásil i přerovský magistrát. Podle úředníků však čekací doba vzrostla oproti dřívější době pouze o několik desítek minut. "Do 14:30 jsme odbavili 38 klientů, což je zhruba obvyklý počet jako v minulosti," uvedla vedoucí odboru evidenčních správních služeb a obecního živnostenského úřadu Jitka Kočicová.

Fungování nového centrálního registru provázejí potíže a výpadky od minulého pondělí, kdy byl spuštěn. Potíže s pomalostí nového systému dnes zaznamenala řada dalších úřadů. V Česku existuje 206 míst, kde je možné vozidla registrovat. Problémy se v minulém týdnu nevyhnuly žádnému z nich.

Tagy: Olomouc údaje urednici

Zdroje: ČTK