Eurovia odškodní České dráhy za tragickou nehodu ve Studénce

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Společnost Eurovia CS odškodní České dráhy za tragickou železniční nehodu ve Studénce na Novojičínsku. Ta si v srpnu 2008 vyžádala osm lidských životů a víc jak 90 zraněných cestujících.

Společnost je právním nástupcem firmy ODS - Dopravní stavby Ostrava, stavitele mostu, který se zřítil před rozjetý vlak. S ČD se Eurovia dohodla na mimosoudním vyrovnání. Jeho výši dráhy zatím nechtějí zveřejnit. Potvrdila to mluvčí dopravce Kateřina Šubová.

Loni České dráhy podaly žalobu na několik subjektů, které považovaly za možné viníky neštěstí. Mezi nimi byla i Eurovia. Podle dostupných informací jde o dosud jedinou uzavřenou mimosoudní dohodu v případu.

Celková škoda - 75 milionů

Žaloby dopravce podal i na Moravskoslezský kraj, subdodavatele stavby firmu Bögl a Krýsl, Správu silnic Moravskoslezského kraje, společnost SGS Czech Republic a osobu samostatně výdělečně činnou pracující pro společnost Bögl a Krýsl. 

Celkovou škodu dráhy už dříve vyčíslily na víc jak 75 milionů korun. V této sumě jsou zahrnuty škody na vlaku, odškodné vyplacené pozůstalým a zraněným cestujícím, náklady na zajištění náhradní autobusové dopravy a další položky. Cílem drah je, aby žalobami od případných viníků dostaly tyto peníze zpět.

Tagy: nehoda odškodnění studénka

Zdroje: ČTK