Ebola si vyžádala v Africe více než 600 životů

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Epidemie viru ebola si v západní Africe vzal již 603 životů. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) virová epidemie trvá od února. Jen během minulého týdne zemřelo nejméně 68 lidí.

Virus Ebola (ilustrační foto)

Virus Ebola (ilustrační foto),zdroj: Profimedia.cz

Epidemie viru ebola si v západoafrických zemích Sierra Leone, Libérie a Guinea vyžádala od února již 603 obětí. WHO v prohlášení uvedla, že přibylo 85 nových případů nákazy touto zákeřnou chorobou, což ukazuje, že se šíření nemoci navzdory místním i mezinárodním snahách nedaří zastavit.

Nejvíce obětí za poslední týden hlásí Sierra Leone, kde zemřelo 52 lidí. V Libérii nemoci podlehlo 13 osob a v Guineji tři lidé.

Ebola je virové onemocnění způsobující vysokou horečku a krvácení. Není proti němu lék ani vakcína, takže úmrtnost je vysoká.

Současná epidemie nemoci vypukla nejprve na jihu Guineje, ale postupně se rozšířila do sousedních států Sierry Leone a Libérie. Poprvé se virus objevil v 70. letech v dnešním Kongu. Minulá vážná epidemie v roce 2000 postihla Ugandu, kde se nakazilo 425 osob - polovina z nich zemřela.

Tagy: nemoc smrt Afrika ebola vir

Zdroje: ČTK