Dvě děti z Holandska se zranily na skikrosové dráze na Benecku

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Dva bratři z Nizozemska ve věku dvanáct a deset let se ve čtvrtek odpoledne nezávisle na sobě těžce zranili na skikrosové dráze na Benecku v Krkonoších. Vrtulníky letecké záchranné služby je přepravily do liberecké nemocnice.

Řekl to zástupce náčelníka krkonošské horské služby Pavel Jirsa. 

Jako první se zranil starší z bratrů krátce před 16:30. "Jel ve skikrosové dráze a po výskoku na terénní nerovnosti dopadl prudce na záda. Na místě byl naštěstí jeden z dobrovolných členů horské služby, který v areálu pracuje. Ihned chlapce ošetřil, nasadil mu krční límec a umístil jej do vakuové matrace," uvedl Jirsa.

Poté záchranář odvezl zraněného na saních tažených sněžným skútrem na heliport na Benecku, odkud ho vrtulník letecké záchranné služby přepravil do nemocnice.

Kuriozita: Mladší bratr se zranil na stejném místě o chvíli později

Zhruba o půl hodiny později upadl na stejném místě a za podobných okolností i desetiletý hoch. Přímo na místě ho ošetřili dva záchranáři. Chlapce přepravil rovněž do liberecké nemocnice vrtulník letecké záchranné služby z Hradce Králové, protože první stroj právě převážel do nemocnice chlapcova staršího bratra. 

V Nizozemsku jsou nyní školní prázdniny, proto řada obyvatel země pobývá v českých a moravských horách.

Tagy: děti zranění záchrana lyze skikros

Zdroje: ČTK