Dvacetiletý řidič na Silvestra narazil na Vysočině do stromu. Nehodu nepřežil

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Na Vysočině zemřel během silvestrovské noci dvacetiletý řidič, který narazil do stromu mezi Libicí nad Doubravou a Štěpánovem. Z jeho tří spolucestujících byl jeden zraněn těžce a další dva utrpěli lehčí zranění. ČTK to sdělila mluvčí policie Dana Čírtková. Tragická dopravní nehoda se stala krátce po 23:00. Mladý řidič zahynul na místě. Jestli měl v krvi alkohol, ukáže až pitva. 

Náraz do stromu

Náraz do stromu,zdroj: Profimedia.cz

V celém kraji řešili policisté během silvestrovských oslav hlavně rvačky a výtržnictví. Na Třebíčsku museli v noci hledat opilého čtrnáctiletého chlapce a na Jihlavsku vytahovali nad ránem z bažiny třiadvacetiletého mladíka, který se vracel z oslavy. Ve Velkém Beranově byl zraněn člověk po odpálení světlice. 

"Silvestrovské oslavy na Vysočině tentokrát výrazně zaměstnaly policisty, a to napříč územím celého kraje," uvedla Čírtková. Na tísňové lince přijali během noci přes 50 oznámení. Na protialkoholní záchytnou stanici v Jihlavě policisté odvezli 12 opilců. 

Čtrnáctiletý chlapec odešel z domu v jedné obci na Jemnicku. Předtím popíjel whisky s o rok starším kamarádem. Staršího hocha našli dvě hodiny po půlnoci v pokoji jeho rodiče bezvládně ležet. Skončil v nemocnici. Druhý opilý chlapec odešel z domu, policisté ho objevili v autobusové zastávce a odvezli domů. V dechu měl 0,63 promile alkoholu. 

U Hrbova na Jihlavsku zapadl kolem 04:00 do bažiny opilý třiadvacetiletý mladík. Šel pěšky domů z Polné a zabloudil, pomoc si přivolal telefonem. Policisté ho našli kolem 05:00. "Mladík byl při vědomí, ale silně podchlazený," uvedla mluvčí. Záchranáři ho převezli do nemocnice. 

Ve Velkém Beranově způsobila zranění světlice. Asi kvůli větru vlétla na balkon jednoho domu a rozbila okno. Střepy pořezaly muže, který stál na balkoně. Byl lehce zraněn na ruce. 

Tagy: naraz do stromu Vysočina smrt člověka

Zdroje: ČTK