Dva vězni po propuštění loupili v baru

- Aktuality autor: Danica Klein

Dva sedmadvacetiletí vězni krátce po propuštění na prezidentskou amnestii z káznice Valdice v Jičíně dnes ráno ukradli v jednom místním baru peníze a pokusili se vloupat do zaparkovaného auta. Policie oba podezřelé krátce po činu dopadla a podíl každého z nich na krádeži a vloupání vyšetřuje. Krádež peněz bude řešit jako přestupek, za pokus vloupání do auta pachateli hrozí až dva roky vězení.

Věznice Valdice

Věznice Valdice,zdroj: Mediafax

Muži valdickou věznici, která patří k netěžším nápravným zařízením v zemi, opustili ve středu kolem 22:30. Pěšky se vydali do nedalekého Jičína. Zastavili se v první restauraci, kde asi do 01:30 popíjeli pivo a tvrdý alkohol. Pak v pití pokračovali v jednom jičínském nonstop baru s hernou. "Zhruba v 06:15 zaplatili a odešli. Jeden z nich se ale ještě do podniku na krátko vrátil. Barman pak zjistil, že mu chybí 2500 korun a zavolal 158," uvedla mluvčí. 

Policejní hlídka oba podezřelé muže nedaleko herny zadržela. U jednoho z nich policisté našli i peníze. Jeden z mužů je také podezřelý z toho, že se blízko herny pokusil vloupat do zaparkovaného auta. Údajně tak měl činit v době, kdy jeho společník v herně popíjel. Oba podezřelé bude policie vyšetřovat na svobodě, uvedla mluvčí. 

Hradecká krajská policie dnes vydala prohlášení, že je připravena reagovat na případné problémy související s amnestií. "Jsme připraveni v případě potřeby posílit výkon služby a jakékoliv problémy, incidenty nebo excesy okamžitě řešit. Jsme v pravidelném kontaktu s řediteli věznic našeho regionu," uvedla krajská policejní mluvčí Ivana Ježková. 

Věznice v Královéhradeckém kraji v Hradci Králové, Odolově na Trutnovsku a ve Valdicích by na základě amnestie prezidenta Václava Klause mohlo opustit přibližně 500 vězňů. Představuje to zhruba čtvrtinu všech vězňů v těchto káznicích. První vězni se na svobodu dostali ve středu po poledni, dnes jejich propouštění pokračuje.

Tagy: vězení policie krádež amnestie

Zdroje: ČTK