Dva policisté čelí obvinění z podvodu, jeden z nich je i násilník

- Aktuality autor: Nikola Velvarská

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dva policisty z pražského krajského ředitelství. Jeden z nich nechodil měsíc do práce, přičemž ale nepřišel o příjem, protože mu nadřízený docházku vykázal.

Podřízený policista k tomu podle inspekce zbil svou bývalou přítelkyni a neoprávněně získával citlivá data z informačního systému, sdělila mluvčí GIBS Radka Sandorová. 
Mluvčí policie Andrea Zoulová uvedla, že se jedná o třiatřicetileté policisty, kteří jsou u policie devět a čtrnáct let. Déle sloužící příslušník bude podle ní postaven mimo službu, druhého čeká propuštění.

Podle inspekce umožnil nadřízený policista druhému neoprávněně čerpat volno a do výkazu práce přitom uváděl, že podřízený byl v práci. "Policista za měsíc neodpracoval ani jednu službu a služební příjem mu byl přesto vyplacen," uvedla mluvčí GIBS. Jednání se údajně dopouštěli od loňského prosince do letošního února a jsou kvůli tomu obviněni ze zneužití pravomoci a podvodu.

Jeden z obviněných se dopouštěl násilí na ženách

Podřízený policista čelí navíc obvinění z porušování domovní svobody a ublížení na zdraví. Právě v době, kdy měl být v práci, vnikl podle vyšetřovatelů násilím do bytu bývalé přítelkyně, odmítl odejít a ženu slovně urážel. Odešel, až když mu pohrozila přivoláním policie. "V druhém případě na chodbě svého bytu fyzicky napadl jinou ženu. Po jeho úderu upadla na zem a on do ní kopal, čímž poškozené způsobil pohmoždění zad, mnohočetné podkožní výrony obou končetin, otřes mozku a další zranění," dodala Sandorová. Zraněná žena je také někdejší partnerka policisty.

Obviněný také podle inspekce zneužíval přístupu do informačních systémů, ze kterých získával data svých příbuzných a přátel.

Tagy: obvinění stíhání policie násilí podvody

Zdroje: ČTK