Dva muže poranila kyselina dusičná, jeden je vážně poleptaný

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Dva muže ve středu odpoledne v areálu potravinářských firem v Ostravě-Martinově zranila kyselina dusičná. Jeden má podle záchranářů vážná zranění. Kyselina jej poleptala po těle.

Druhý je na tom podstatně lépe, nadýchal se ale výparů. O zranění obou pracovníků informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

Neštěstí se stalo asi hodinu po poledni v areálu bývalého martinovského masokombinátu. "Dva externí pracovníci přišli v suterénním skladu chemických látek do kontaktu s menším množstvím koncentrované kyseliny dusičné. Jednoho vyvedl ven zaměstnanec domácí potravinářské firmy, druhého pak později zasahující hasiči," uvedl mluvčí moravskoslezských hasišů Petr Kůdela. 

Muži byli ve skladu sami

Čtyřicetiletý pacient utrpěl při kontaktu s kyselinou dusičnou těžké zranění a jeho život byl ohrožen. "Při kontaktu s chemikálií došlo k zasažení povrchu těla v oblasti trupu, horních končetin a poleptání zmíněných tělních částí. Zasaženy byly rovněž dýchací cesty muže," popsal rozsah poranění Humpl. 

Druhým ošetřeným byl stejně starý muž. U něj posádka sanitky nezjistila poleptání povrchu těla. "Také se ale nadýchal a výpary zasáhly dýchací cesty," uvedl Humpl s tím, že oba muži skončili v péči lékařů ostravské fakultní nemocnice. 

Přesné okolnosti budou známy až po výslechu zraněných. Podle hasičů ale oba v areálu od rána opravovali potravinářské technologie a byli v suterénním skladu chemických látek sami. "Tento sklad je podle zástupců majitele firmy oddělen od výrobní části, která tak nebyla v důsledku nehody vůbec kontaminována. Nehodu vyšetřuje i policie," uvedl Kůdela.

Tagy: zranění muzi kyselina

Zdroje: ČTK