Dusíka zřejmě ve funkci vystřídá náměstek Korbel

- Aktuality autor: red

Exministra životního prostředí Jana Dusíka bude v čele úřadu zatím zastupovat náměstek František Korbel (za SZ). Korbel řekl, že s předsedou zelených Ondřejem Liškou mluvil i o možné kandidatuře na funkci ministra.

"Zatím ale není žádný závěr," uvedl. Ondřej Liška má o nástupci Dusíka jednat s premiérem Janem Fischerem

Dusík řekl, že už je pouze "řadovým zaměstnancem" ministerstva. Korbela jako svého statutárního zástupce vybral dnes, protože neměl prvního náměstka, který by se role ujal automaticky. 

Korbela Dusík jmenoval svým náměstkem pro legislativu a státní správu k 1. lednu letošního roku. V období 2007 až 2009 byl Korbel náměstkem ministra spravedlnosti pro sekci legislativně-právní. Se svým tehdejším šéfem Jiřím Pospíšilem (ODS) nyní Korbel spolupracuje na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni (ZČU). Od června do prosince 2009 řídil sekci legislativy úřadu vlády. 

Narodil se 29. února 1976 v Táboře. Vystudoval Právnickou fakultu MU v Brně, magisterský program oboru právo a právní věda a poté doktorský program oborů obchodní právo - ochrana spotřebitele a správní právo - svobodný přístup k informacím. Zabýval se též sociologií a masovou komunikací, které studoval na Filozofické fakultě MU v Brně a Fakultě sociálních věd UK v Praze. 

V letech 1997 až 1998 pracoval na Ústavním soudu ČR v Brně, v období 1999 až 2001 jako právník na městském úřadě v Táboře. Později se věnoval advokacii, zastupoval ekologické nevládní organizace například ve sporech o Temelín. Byl také právním zástupce poslankyně zelených Kateřiny Jacques potom, co ji před volbami 2006 napadl policista při demonstraci.

Tagy: dusík ministr zelení

Zdroje: ČTK