Dušek z vedení ČSSD byl obviněn z korupce

- Aktuality autor: art

Jeden z členů předsednictva ČSSD Robert Dušek, bývalý dlouholetý předseda sociální demokracie v Libereckém kraji, byl obviněn protikoručpní policií. Potvrdil to sám Dušek. Za co přesně bude stíhán, se zatím neví. 

Robert Dušek (vlevo), člen předsednictva ČSSD

Robert Dušek (vlevo), člen předsednictva ČSSD,zdroj: Profimedia.cz

"Jsem přesvědčen, že se jedná o nedorozumění. Považuji to za standardní součást politického boje v Libereckém kraji," řekl. Z čeho je obviněn, nechtěl bývalý europoslanec specifikovat.

Mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej obvinění Duška odmítl komentovat. "Ke konkrétním osobám se nevyjadřujeme," řekl.

Podle Centra nezávislé investigace (CNI) a Krajského protikorupční pracoviště (KPKP) by se Duškova trestná činnost měla týkat veřejných zakázek a evropských dotací. Spolu s Duškem jsou podle CNI a KPKP obviněni další lidé, například bývalý krajský radní pro dopravu za ČSSD Martin Sepp.

"Cítím se být nevinen. Považuji to za neopodstatněné. Budu se bránit tím, že jim řeknu, co o tom vím," řekl Sepp CNI. Mezi obviněnými jsou údajně i někteří liberečtí stavební podnikatelé.

Tagy: ČSSD Česko domácí česká politika korupce a úplatkářství

Zdroje: ČTK