Dům, kde muž postřelil bratra, hořel. Zapálila ho jejich známá

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Hasiči ve Dvoře Králové nad Trutnovsku vyjížděli v sobotu odpoledne k požáru domu, ve kterém ve středu postřelil muž svého bratra. Požár byl založen úmyslně.

Policie na místě zadržela přítelkyni jednoho z mužů, která se přiznala, že dům zapálila. Řekla to mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková. Neupřesnila ovšem, zda žena patřila k postřelenému, nebo útočníkovi - a nesdělila ani důvod, proč požár založila. Podle serveru iDnes.cz byl žhářka přítelkyní střelce.

Nadýchala se kouře, skončila v nemocnici

"Ženu zadržela hlídka před domem, doznala se k tomu, že dům zapálila. Převezli jsme ji na pozorování do nemocnice, protože se nadýchala kouře," řekla mluvčí. Na místo požáru podle ní dorazil i pyrotechnik. Operační důstojník trutnovských hasičů kolem 15:00 řekl, že požár v domě se již podařilo lokalizovat. "Výše škody a příčina vzniku požáru bude předmětem vyšetřování," řekl hasič. 

Policie v týdnu oznámila, že v domě, kde osmapadesátiletý muž postřelil svého o osm let mladšího bratra, našla další zbraň a dva granáty. Útočníka policie obvinila z pokusu vraždy. Podezřelý svého bratra postřelil odpoledne. Poté přivolal záchranáře a policistům oznámil, že chce spáchat sebevraždu a zabarikádoval se na půdě.

Po zhruba třech hodinách se vzdal policii. Útočník na svého bratra vystřelil třikrát, jedna z ran poškozeného zasáhla na krku. Záchranáři jej převezli do hradecké fakultní nemocnice.

Tagy: střelba požár dům žhářství

Zdroje: ČTK