Drama v centru Londýna: Muž drží rukojmí a hrozí výbuchem

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO/VIDEO. Policisté dnes obklíčili budovu v centru Londýna, kde podle svědků psychicky narušený muž hrozí, že se vyhodí do povětří. Policie oznámila, že vyslala na Tottenham Court Road nejen ozbrojence, ale také vyjednávače.

Podle policie je útočníkem padesátiletý Michael Green. Svědci uvádějí, že nařídil zaměstnancům kanceláře vyhazovat z pátého patra počítače, papíry a kancelářský nábytek. Údajně vzal jako rukojmí čtyři lidi, ale policie tuto informaci nepotvrdila.

Britská média uvedla, že Green napadl kanceláře společnosti Advantage, která organizuje kurzy pro zájemce o řidičský průkaz na nákladní vozy. Green prý testy třikrát neudělal a chtěl zpět peníze.

Zpravodajský server Huffington Post, který má kanceláře nedaleko, citoval svědky, podle nichž vešel do budovy muž s plynovými bombami. "V podstatě pohrozil, že vyhodí kancelář do povětří," sdělila sedmadvacetiletá Abby Baafiová. "Řekl, že mu nezáleží na životě, že mu nezáleží vůbec na ničem a že všechny vyhodí do vzduchu," dodala. Podle ní útočník není psychicky vyrovnaný.

Policie udělala kordon kolem budovy, uzavřela nedalekou stanici metra a odklonila osm autobusových linek. Televizní záběry ukazují, že na místě jsou také záchranky a hasičská auta. Tottenham Court Road je rušná ulice v centru britské metropole, poblíž areálu Londýnské univerzity a Britského muzea.

Tagy: Londýn budova muz exploze výhružky

Zdroje: ČTK